Czy nasze życie jest dobre? Czy jesteśmy z niego zadowoleni? A może jest coś takiego, co chcielibyśmy poprawić? Może z boku mamy gdzieś takie nasze marzenia, które bardzo byśmy chcieli zrealizować, ale na razie wszystko odkładamy w czasie? Co jakiś czas każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na takie pytania według własnego sumienia. Jeżeli ktoś chciałby wprowadzić do swojego życia jakieś zmiany, to może mu się do tego przydać książką pt. TaniaKsiazka – Nawyki warte miliony. Autorem tej książki jest Brian Tracy.

Autorytet wśród mówców

Na takie książki niektórzy patrzą z pobłażaniem, ponieważ traktują to jako czcze gadanie. No bo jak to jest – dlaczego osoba, która nie ma dowodów, mówi mi jak mam żyć, aby odnieść sukces? Tak, takich książek obecnie na rynku nie brakuje. Tylko, że akurat w tym przypadku nie tylko są dowody, ale również mamy i autorytet, który poważany jest przez znakomite, światowe korporacje na całym świecie. Taką osobą jest Brian Tracy, który sam jest prezesem Brian Tracy International. Człowiek, który jest na szczycie jest także świetnym mówcą, który chce pomóc osiągnąć sukces innym osobom. “Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo” to książka, którą dedykuje swoim braciom. Tracy jest świetnym mówcą, który często zapraszany jest do wzięcia udziału w rozmowach, debatach motywujących innych do działania. Skoro inni bazują na jego wiedzy, to dlaczego i my nie mamy tego zrobić.

Zmiana nawyków

W swojej najnowszej książce Tracy skupia się na osiągnięciu sukcesu w biznesie. Pomóc w tym ma zmiana nawyków. Małe, ale drobne kroczki są w stanie sprawić, że człowiek będzie w stanie osiągnąć naprawdę wiele. Można zacząć chociażby od zmiany nawyków finansowych, dzięki którym będzie można pomyśleć o większych oszczędnościach. Skoro większe pieniądze, to może też i jakieś korzystne inwestycje. Od jednego do drugiego, od drugiego do trzeciego i tak małymi kroczkami do przodu, aż człowiek z dumą stwierdzi, iż w końcu udało mu się osiągnąć to, na co tak długo czekał. Człowiek po przeczytaniu tej książki z zaskoczeniem stwierdzi, że tak naprawdę mógł zacząć już dawno temu. Wystarczyło tylko pomyśleć. Na szczęście, teraz też można tego dokonać. Wystarczy tylko chcieć dążyć do celu. Nie ma co przekładać takich poważnych decyzji na później, ponieważ tego później może już nie być. Czas na działanie, które pozwoli nam też na spełnienie marzeń, odkładanych do tej pory na bok.